Ile kosztują wakacje w Singapurze?

wakacje-w-singapurze

Niejednokrotnie starałam się Was zachęcić do odwiedzenia Singapuru. Pisałam już o jego kontrastowości, o tym, jak się przygotować do wyjazdu i jak zaplanować 2-3 dniowe zwiedzanie miasta lwa. Dzisiaj chciałabym przejść do kwestii, które pewnie interesują Was najbardziej, czyli jaki jest koszt wakacji w Singapurze? Jeśli zastanawiasz się nad tym, to w dzisiejszym wpisie, który powstał przy udziale Kasi Nowackiej-Jakubowskiej (kreivoplan) autorki rysunków na moim blogu, spróbujemy to dla Was podsumować.

Nie będę ukrywała, że jest to jeden z wpisów, którego napisanie (albo raczej zebranie tego, co chcę przekazać) zajęło mi najwięcej czasu. I nie chodzi o to, że ciężko jest podsumować koszty wejściówek do atrakcyjnych miejsc w Singapurze, ale trudno uśrednić wydatki turystów, z których jeden woli wypić Cappucino na 57 piętrze Marina Bay, a innego zadowoli Kopi Gao w miejscowym hawker center. Każdy turysta preferuje inny sposób zwiedzania i co innego liczy się dla niego w trakcie wakacji.

Jednak podjęłyśmy to wyzwanie i mam nadzieję, że podsumowane wydatki dadzą Wam pogląd o kosztach wakacji w Singapurze.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy na wakacjach w Singapurze miałbyś co robić? To odpowiedź brzmi ZDECYDOWANIE TAK. Jeśli nie jesteś pewien czy jest to miasto, które przypadnie Ci do gustu, albo boisz się kary chłosty lub wakacji bez gumy do żucia to poczytaj wcześniejsze wpisy i może daj się przekonać, że nie taki Singapur straszny, jak go niektórzy „malują”…

A dlaczego właśnie Singapur jest ciekawym miejscem na wakacje?

 • bo to miasto jak z INNEJ PLANETY;
 • bardzo BEZPIECZNE;
 • ludzie są MILI i TOLERANCYJNI;
 • jest bardzo dobrze SKOMUNIKOWANE;
 • jest co ZWIEDZAĆ;
 • a przy okazji (jak twierdzi większość) można dobrze SIĘ NAJEŚĆ.

Przykładowy koszt wakacji w Singapurze został policzony przy założeniach:

 • obecny kurs dolara singapurskiego (1 S$=2,7 PLN);
 • nie został wliczony koszt noclegu, bo rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka, a też każdy ma zupełnie inne preferencje noclegowe;
 • koszty są liczone dla dorosłej osoby;
 • długość przyjętych wakacji – 14 dni.

Koszt 14 dniowych wakacji w Singapurze -> co musisz skalkulować?

JAK DOSTAĆ SIĘ DO SINGAPURU? CENY I CZAS LOTU.

Kiedy w marcu tego roku pełni niepewności lecieliśmy na drugi koniec świata zostawiając w Polsce wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy nasz lot trwał 15 godzin i mieliśmy przesiadkę w Helsinkach. Połączenie, które wykupiliśmy, było jednym z wygodniejszych dostępnych wówczas lotów, ponieważ międzylądowanie trwało tylko kilka godzin. Mimo wszystko podróż była długa i wyczerpująca. Od czerwca tego roku LOT uruchomił bezpośrednie połączenie z Warszawy do Singapuru. Cała podróż trwa około 12 godzin i choć nie można powiedzieć, że to czas relaxu, to jednak lot bezpośredni to spory plus takiego wyjazdu.

Od czego zależy cena biletu:

 • od terminu, w jakim go kupujemy: najdroższy jest okres wakacyjny i świąteczny;
 • klasy, ale w poście zakładam, że lecimy klasą ekonomiczną;
 • wyprzedzenia z jakim kupujemy bilet: zwykle im wcześniej, tym tańsze bilety;
 • a czasem po prostu popytu na konkretny lot.

Cena biletu kupionego poza szczytem sezonu, z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem oscyluje w okolicach 900-1000 S$ (bilet w dwie strony). Dla obliczeń przyjmiemy 900 S$.

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO MIEŚCIE? TRANSPORT W SINGAPURZE.

transport-singapur
Transport w Singapurze

Jeśli będziecie poruszali się po mieście komunikacją miejską, to koszty przemieszczania się w trakcie wyjazdu będą jednymi z najlepiej zainwestowanych tutaj dolarów. Wydacie niewiele, dojedziecie wszędzie, wygodnie, w niskiej temperaturze i prawie do większości miejsc szybko. Komunikacja w mieście lwa jest bardzo dobrze rozwinięta, o czym już wcześniej pisałam. Kupujecie kartę na stacji metra, którą w zależności od ilości przejechanych kilometrów systematycznie uzupełniacie. Dokładne ceny można sprawdzić tutaj. Za przejechanie ok. 10 kilometrów zapłacicie 1,33 $S; a metrem za tę samą odległość 0,83 $S. W porównaniu z innymi kosztami, jakie trzeba ponieść w Singapurze, ten jest naprawdę niewielki. Myślę, że w okresie 2 tygodni karta naładowana za 25 $S powinna wystarczyć.

Są jednak miejsca, do których zdecydowanie warto podjechać taksówką, żeby zaoszczędzić czas i nie zmieniać 3 krotnie rodzaju transportu. Za przykładowe 10 km Grabem (tutejszy Uber) zapłacicie jakieś 12 $S (tutaj wiele zależy od aktualnej pogody oraz godziny). Załóżmy, że przez dwa tygodnie na dojazdy taksówką wydacie 60 $S, bo zwykle tę formę dojazdu wybiera się na dłuższe wyprawy. Zazwyczaj nie podróżujecie sami, więc koszt się rozkłada na wszystkich pasażerów.

TOP 10 ATRAKCJI, CZYLI ZWIEDZAMY SINGAPUR

singapor-flyer
widok z Singapor Flyer

Poniżej wymieniłam TOP 10 atrakcji, które będąc w Singapurze, warto zobaczyć. Oczywiście jest ich zdecydowanie więcej i wydatki w tym podpunkcie nie mają górnej granicy. Na samej Sentosie można wydać parę setek dolarów jednego dnia, ale nie popadajmy w skrajności 🙂

Poniżej TOP 10 atrakcji w Singapurze, które warto zobaczyć:

 1. ZOO+Night Safari, Bird Park, River Safari – to jedne z atrakcji, które naprawdę warto w Singapurze odwiedzić. W ZOO masz możliwość spacerowania wśród zwierząt. Obiekt jest spory i na jego zwiedzanie trzeba przeznaczyć co najmniej pół dnia. Park ptaków także jest interesujący, ale jeśli miałabym wybierać to ZOO jest ciekawsze. Największą atrakcją w „River Safari” jest panda, ale ten park jest moim zdaniem najmniej ciekawy. Czasem zdarzają się kompleksowe bilety na 4 parki, warto skorzystać z tego typu promocji.
 2. Flower Dome + Cloud Forest – wspaniała atrakcja dla miłośników roślin; link.
 3. Kolejka linowa z górki Mount Faber na Sentosę oraz przejażdżka po Sentosie – bardzo fajna wycieczka, pozwalająca z lotu ptaka obejrzeć okolice Harbour Front (widoki na przystań jachtową, kontenerowce) i Sentosę. -> link
 4. Singapur Flyer – to ogromna karuzela z doczepionymi wagonikami. Szczególnie ciekawie panorama miasta prezentuje się w nocy, lub w bezchmurny dzień. -> link
 5. Muzea: Singapuru 15 $, Muzeum Cywilizacji Azjatyckiej 8 $, ArtScience 37$ – dwa pierwsze polecane przeze mnie miejsca, pozwolą Wam zrozumieć historię powstania miasta lwa i jego miejsca w Azji.
 6. Sentosa: Universal Studio link, Oceanarium link, Muzeum Figur Wojskowych link. Sentosa jak już kiedyś pisałam, to miejsce sztucznie stworzone na potrzeby turysty, ale moim zdaniem warte odwiedzenia.
 7. Kawa na Marina Bay Sands- na ostatnie piętro Marina Bay Sands (słynnego hotelu z 3 wieżami) można wejść kupując bilet, a można iść do restauracji i na dachu hotelu skosztować kawkę czy piwo w podobnej cenie jak cena biletu.
 8. National Orchid Garden- jeśli nie rozróżniacie wielu odmian kwiatów to ta propozycja może zastąpić dwie kopuły znajdujące się w Marina Gardens By the Bay. Jest to część Botanic Garden, w którym pięknie zaprezentowano orchidee.
 9. Stateczek po rzece – jeśli lubicie zwiedzać miasto z wody to jest to opcja dla Was. Można płynąć stateczkiem, a można wybrać jazdę autobusem „Duck”, który zamienia się następnie w łódź i płynie po rzece (opcja szczególnie ciekawa dla dzieci).
 10. Park wodny WildWildWet – opcja aktywnego wypoczynku w wodzie dla małych i dużych. Moc atrakcji w połączeniu z upragnionym chłodem, pozwoli Wam złapać oddech od zwiedzania i upału panującego na równiku.

Podsumowanie kosztów:

top-10-atrakcji
ceny atrakcji w Singapurze

Bilety dobrze jest kupować on-line, bo często są różne promocje, niedostępne w sprzedaży stacjonarnej.

Nie zrażajcie się jednak cenami wejściówek, bo w Singapurze jest również całe mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które można zamienić z częścią opcji płatnych i wcale nie mniej skorzystać z pięknych widoków.

Najciekawsze darmowe atrakcje:

 1. Nowoczesne centrum miasta
 2. MacRitchie Reservoir i Tree Top Walk
 3. Parki wodne: „Pirat” na Sentosie i Gardens By the Bay
 4. Miejskie parki: Labrador, Fort Caning, Chinese Garden
 5. Sentosa: Fort Siloso i Skywalk
 6. Mount Faber z mostem Henderson Waves
 7. Wypoczynek na plaży: Sentosa, East Coast Park
 8. Bukit Timah Reservoir
 9. Haw Par Villa
 10. Orchard Road, Little Indie, Chinatown, Arab street

Dokładny opis znajdziecie w TOP 10 darmowych atrakcji Singapuru.

14 DNI W JEDZENIOWYM RAJU!

Część pisana przez Kasię – miłośniczkę lokalnej kuchni 🙂

Jeśli lubisz jeść i na wakacjach na równi cenisz zabytki, jak i lokalne knajpki – to kupując lot do Singapuru, wygrałeś wakacje życia. W mieście lwa jedzenie to temat ważny i temat rzeka – znajomi przerzucają się radami gdzie najlepiej zjeść i dyskusje na temat najlepszego nasi lemak mogą być bardzo zacięte.

Singapur to miasto wielokulturowe również pod względem kulinarnym. Znajdziesz tu przepyszną mieszankę kuchni chińskiej, malezyjskiej i hinduskiej, dania oryginalnie singapurskie oraz będące dziedzictwem kultury pernakańskiej. Dobra informacja jest też taka, że nie wydasz na jedzenie „na mieście” fortuny pod jedynym warunkiem – będziesz jadł w miejscach, gdzie jedzą lokalni i…krytycy kulinarni 😉 czyli najczęściej w hawker center. Pod jednym dachem jest od kilku do kilkudziesięciu stoisk z jedzeniem. Niektóre z nich dostały gwiazdkę Michelin’a więc warto zająć sobie stolik paczką chusteczek (chope) i pójść po jedzenie z gwiazdką za…3$.

Każdy, kto mieszka w Singapurze, lub odwiedza to miasto tworzy własne TOP 10 jedzeniowe, dla mnie to:

  1. Laksa (ostra, lekko słodka zupa z mlekiem kokosowym)
  2. Dosai/Masala Dosai (chrupiący naleśnik z fermentowanego ciasta – smakuje jak skórka chleba na zakwasie, może być z farszem z ziemniaków z przyprawami (masala)
  3. Won ton noodles – makaron z sosem na bazie sosu sojowego podawany z pierożkami won ton i wieprzowiną char siew
  4. Satay – małe szaszłyki (kurczak, wołowina, podroby) z sosem z orzeszków ziemnych
  5. Gado gado – sałatka z ugotowanych warzyw, jajka, kiełków sojowych i tofu z sosem z orzeszków ziemnych
  6. Lontong – zupa kokosowa pełna warzyw i sprasowanego ryżu podawana z jajkiem na twardo
  7. Prata – rodzaj listkujacego naleśnika z ciasta francuskiego, usmażonego na gorącej blasze, podawanego z różnymi nadzieniami i z sosem curry – najczęściej rybnym
  8. Dim sum – pierożki gotowane na parze z najróżniejszym wypełnieniem
  9. Otak – otak – rodzaj grillowanego w liściu bananowym ciasta z ryby tapioki
  10. Zupy – z makaronem, pierożkami, z curry, z…. – całe mnóstwo pyszności do spróbowania – wielkie LOVE  
jedzenie-singapur
Koszty jedzenia w Singapurze

Kiedy zaczynasz planować wyjazd do Singapuru i przeglądasz internet, pierwsze co widzisz to niesamowite, nowoczesne centrum biznesowe pełne drapaczy chmur. Wizyta w jednym z rooftop bars jest obowiązkowa, żeby podziwiać Singapur z innej perspektywy. Niekoniecznie trzeba raczyć się przereklamowanym singapore sling – wybór koktajli jest ogromny.

Singapur to marzenie każdego foodie – najbardziej „foodcentric” miasto na świecie. Trzeba go spróbować!

Jeśli jeszcze potrzebujesz powodu, by przylecieć: https://explorepartsunknown.com/destination/singapore/


Na koniec przejdźmy do sedna tego postu, czyli ile naprawdę kosztują wakacje w Singapurze? Łączny koszt 14 dni w Singapurze to 5800 złotych. Oczywiście jest to przykładowa kwota, która może być dużo niższa lub dużo wyższa. Do tej kwoty należy doliczyć koszty zakwaterowania, ubezpieczenia, czy szczepień, jeśli planujecie dalej podróżować po Azji..

podsumowanie-kosztow

To co pakujecie walizki i do zobaczenia na równiku?


24 Replies to “Ile kosztują wakacje w Singapurze?”

 1. Byliśmy w Singapurze w tym roku na 3 dni i zwiedzaliśmy dość intensywnie, ale patrząc na wylistowane przez Ciebie atrakcje mam poczucie jakbyśmy nie widzieli nic… 🙂
  Co do jedzenia, to przyznajemy, że bardzo nam w mieście lwa smakowało i posmakowaliśmy kilku pozycji z listy powyżej.
  Pozdrawiam!

  1. Aniu, to znaczy, że wizytę musicie powtórzyć i zaliczyć resztę atrakcji 🙂 Pozdrawiam!

 2. Trochę dużo wyszło jak widzę, ale w sumie Singapur uchodzi za jedno z najdroższych miast. Kilka dni w Singapurze to dobry pomysł, ale dłużej to chyba bez sensu tam siedzieć. Szczególnie jak w pobliżu tyle innych pięknych miejsc.

  1. Mam wrażenie, że wszyscy myślą, że Singapur da się zwiedzić w 3 dni, a potem nie ma co robić… Chcę obalić ten mit! Oczywiście, że jest mnóstwo ciekawych miejsc w okolicy, ale żadne z nich nie jest podobne do Singapuru 🙂 A koszty…no niestety tanio tutaj nie jest, ale wyjazd na drugi koniec świata z reguły jest drogi 🙂 Pozdrawiam!

 3. Jej! Bardzo interesująca forma przekazywania istotnych informacji. Bardzo fajny pomysł z takimi grafikami 🙂 Miło się patrzy. Jak na tak odległy kierunek cena wydaje się być stosunkowo atrakcyjna zwłaszcza, że dwa tygodnie to sporo czasu na zwiedzanie 🙂

  1. Bardzo dziękuję za miły komentarz 🙂 Koszty te można zdecydowanie zredukować, o czym będzie w kolejnym wpisie… Pozdrawiam

 4. W Singapurze spedzilam w tym roku 10 dni. Mimo, ze bardzo intensywnie – chcialam jak najwiecej zobaczyc, poczuc- to jednak patrzac na liste atrakcji czuje wielki niedosyt. Juz tesknie za tym miastem. To prawda ze jest tam niesamowicie czysto. Ludzie sa przemili, kultura na wysokim poziomie. Kazdemu polecam wakacje w tym miescie ! Pewnie gdybym przed wyjazdem trafila na ten artykul to lepiej bym sie przygotowala do wyjazdu. I pewnie wiecej zjadla 🙂

  1. To będzie czas na rewizytę i nadrobienie braków 🙂
   Ja również uważam, że w Singapurze nie można się nudzić 🙂
   Pozdrawiam

 5. Cholerka trochę drogo ale… ja pewnie nie zawitam na 14 dni tylko na 3 więc mnie przekonałaś 🙂 Odwiedziłam już wiele miejsc w regionie ale zawsze unikam wielkich miast bo mam wrażenie, że nie mam szans na finansowe przeżycie tej podróży. Plus jestem z mężem foodies więc atrakcje spożywcze są mega ważne 🙂

  1. Grunt, że Cię przekonałyśmy.
   Już niedługo pojawi się post o bezpłatnych atrakcjach, więc będziesz miała szansę na redukcję niektórych kosztów 🙂
   Pozdrawiam!

   1. Witam serdecznie. Wybieram się do Singapuru za 2tygodnie ( 28.11 )
    Miałabym kilka pytań. Moge prosić o kontakt na meila
    agataciechanowicz@o2.pl

 6. W Singapurze byłam pięć dni i był to intensywny i rewelacyjnie spędzony czas – mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócę, na przykład dla tego – chociażby dlatego, że kiedy byłam nie było jeszcze gardens by the bay 🙂

  Świetne grafiki!

  1. Monika, to jest wystarczający argument, żeby wrócić 🙂 Pozdrawiam

 7. Będę w Singapurze w grudniu, zanotowałam sobie Twoje porady, szczególnie przyda mi sie opis jedzenia bo o atrakcjach naczytalam sie dużo. Mam jeszcze do Ciebie bardzo przyziemne pytanie, oboje palimy papierosy , jak to wyglada w Singapurze ? Gdzie można palic bo slyszalam, że jest z tym problem

  1. Cześć, miło mi, że przydadzą się porady 🙂 Jeśli chodzi o palenie to zwykle są wyznaczone do tego miejsca. W większości parków, miejsc publicznych palenie jest zabronione. Musicie czytać znaki, zawsze jest opisane czy można palić w danym miejscu, czy też nie. Udanej wyprawy! Pozdrawiam

 8. hej ! świetne porady , skorzystam ! powiedz o jakich szczepionkach mówisz, i w które fragmenty Azji one są konieczne ? na co szczepiliście Maksa, bo do singapuru to chyba nie trzeba. Mamy syna i chcemy potem do malezji, pozdrawiam! 🙂

  1. Cześć Kasiu, cieszę się, że wpis jest przydatny!
   Nam zalecono szczepienia przeciwko: WZW A+B, durowi brzusznemu, błonnicy i tężcowi.
   Do Singapuru szczepienia nie są wymagane, Malezja to inny temat… Jednak lekarzem nie jestem, więc zalecałabym udanie się do gabinetu Medycyny Tropikalnej/Podróży, gdzie dowiecie się na co i czy w ogóle powinniście się szczepić.
   Trzy uwagi: weźcie karty szczepień dziecka i swoje (jeśli posiadanie), listę miejsc, które chcecie w Azji zwiedzać i pamiętajcie, że część szczepień trzeba wykonać już 6 miesięcy przed planowanym wyjazdem.
   Pozdrawiam i udanej wyprawy życzę 🙂

   1. dziękuję ślicznie! <3

 9. Dwa razy byłem w SIN – ale sam. Teraz chcemy pojechać rodzinnie. Największy problem to znalezienie noclegu dla rodziny 2+2 – a w zasadzie już 3+1. Ceny – w Polsce czy Europie atrakcje nie są jakoś dużo tańsze, a często przełożenie fun/price jest lepsze w Azji. No i ceny w food-courtach w SIN są bardzo atrakcyjne.

  1. Zdecydowanie Azja jest dużą konkurencją dla Europy. Poza tym pogoda, widoki, jedzenie i egzotyczna natura na długo pozostają w pamięci 🙂
   Powodzenia i udanej wyprawy do Miasta Lwa 🙂

 10. Polecisz jakis hotel? Spardzony i bliko stacji metra? Pozdrawiam

  1. Witam, niestety nigdy nie nocowałam, ani nie szukałam tutaj hoteli. Bieglejsza jestem w szukaniu mieszkania pod wynajem, niż hotelu.
   Ale myślę, że na http://www.booking.com znajdziesz wszystko, co potrzebujesz 🙂
   Powodzenia i miłego zwiedzania Miasta Lwa!

 11. witam, za tydzien wybieramy się do Singapuru, nie do końca mogę zrozumieć zasady odpłatności za metro dla dzieci, mam 1 dziecko ponizej 7 lat (dokladnie podczas pobytu w singapurze konczy 6 lat) ale ma wzrost 116 cm.Rozumiem,ze karty koncesyjne dla dziecka (tak tlumaczy translator 😉 można nabyć w automacie tak samo jak karte dla dorosłego? I w takiej sytuacji na mojego prawie sześciolatka powinnam zakupić taką karte?

  1. Witam,

   Dziecko do 7 roku życia podróżuje komunikacją miejską w Singapurze za darmo.
   Za przejazd dziecka płaci się od kwietnia roku, w którym kończy 7 lat (aktualnie: dziecka urodzonego w 2013 roku, niezależnie w którym miesiącu się urodziło).
   Karty kupicie w punktach obsługi klienta przy stacjach metra.
   Można kupić też karty krótkoterminowe: https://www.ezlink.com.sg/home-tourist

   Miłego pobytu!

Dodaj komentarz