2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru

Panorama Singapuru nocą

Kontynuując wpis, w którym chciałam praktycznie przygotować was do podróży do miasta lwa, w tym poście chciałabym przedstawić, na czym najlepiej się skupić planując 2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru. Jeśli wybieracie się do Singapuru na 2 tygodnie, polecam wpis, w którym poza wymienieniem atrakcji, zostały podliczone koszty wyjazdu. Wbrew powszechnej opinii atrakcji do zwiedzania, również tych bezpłatnych Singapur oferuje sporo. Jeśli natomiast Singapur ma być przystankiem do innych części Azji, to 2-3 dniowe zwiedzanie, również pozwoli Wam poczuć klimat tego miasta.


Komu szczególnie polecałabym zwiedzanie Singapuru?

Każdemu, kto:

 • lubi zieleń;
 • nietypową architekturę;
 • nowoczesność i ciekawe rozwiązania urbanistyczne;
 • multikulturowość;
 • tropikalne klimaty w połączeniu z tętniącym życiem miastem.

Chcąc poczuć różnorodność tego państwa, spróbować kuchni z całego świata, czy też zrozumieć fenomen „tygrysa biznesu” musicie się dobrze przygotować.

Niestety 2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru nie pozwoli wam zobaczyć każdego oblicza miasta, ale zaplanowane da wam ogólny jego obraz.


Atrakcje, które musicie zwiedzić w ciągu kilku dni w Singapurze:

NIESAMOWITE CENTRUM MIASTA

marina-bay-sands-rzezba
Marina Bay Sands, widok z Gardens By the Bay

Zwiedzanie Singapuru rozpoczęłabym od centrum i najważniejszych atrakcji. W ciągu pierwszego dnia naszym celem będą

Marina Bay Sands i Merlion.

Najciekawszym rozwiązaniem, żeby poczuć klimat Singapuru (dosłownie i w przenośni) będzie spacer. Zakładam, że większość z was będzie zwiedzała Singapur komunikacją miejską, więc zwiedzanie rozpoczniemy od stacji metra Clarke Quay. Po wyjściu ze stacji idziemy wzdłuż rzeki, mijając niezliczone ilości pubów i restauracji. Jeśli nie skusi was zapach kawy, czy innych smakołyków dochodzimy do jednego z najstarszych mostów w mieście Cavenagh Bridge.

the-first-generation
The First Generation

Stąd mamy bardzo blisko do Muzeum Cywilizacji Azjatyckiej, więc jeśli dysponujecie większą ilością czasu i lubicie muzea to ono na pewno, jest godne uwagi. Idąc dalej, mijamy figurki 5 nagich chłopców The First Generation wskakujących do rzeki. Stanowią oni symbol pierwszych imigrantów, którzy osiedlili się na terenie Singapuru i mieli znaczący wkład w jego rozwój. Następnie przechodzimy obok Victoria Theathre ze statuą Stamford Raffles na froncie budynku. Raffles był założycielem i projektantem Singapuru, który w pierwszym etapie rozwoju miasta postawił na port i lotnisko. Przez długie lata miasto rozwijano według jego wizji.

W końcu idąc Queen Elizabeth Walk zaczynamy dostrzegać Marina Bay Sands, czyli słynny hotel, na którego szczycie (57 piętrze) mieści się basen, restauracje i bujna roślinność.

W trakcie planowania 2-3 dniowego zwiedzania Singapuru nie możecie pominąć

Marina Bay Sands.

Jest to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc Singapuru.

marina-bay-sands
Najsłynniejszy hotel Singapuru, Marina Bay Sands

Wstęp na dach jest płatny, a opcji dostania się na niego jest kilka.

Informacje praktyczne jak dostać się na dach Marina Bay Sands:

 1. Observation Deck: bilet 23 SGD, dziecko od 6 lat 17 SGD;
 2. Restauracja Ce La Vi, opcja na lunch, ale również drinka czy kawę (voucher wartości 20 SGD do wykorzystania w barze);
 3. Restauracja Lavo;
 4. Bezpłatne wejście dla gości hotelowych 🙂

  panorama-marina-sands
  Widok na panoramę miasta z tarasu Marina Sands

Każda opcja gwarantuje Wam niezapomniane doznania wizualne. Z dachu hotelu możemy podziwiać: drapacze chmur, Gardens By the Bay, a także czekające na wodzie potężne kontenerowce. Widok w nocy jest równie oszałamiający. Z basenu mogą korzystać jedynie goście hotelowi.

panorama-57-pietro
Panorama miasta z dachu Marina Bay Sands

Jeśli podobnie jak ja, uwielbiacie zwiedzać miasto ze szczytów dachu to serdecznie polecam

The Pinnacle@Duxton

the-pinnacle-duxton
Panorama Singapuru z dachu budynku The Pinnacle Duxton

Jest to blok HDB (tzw. rządowy), na którego dach możemy się dostać za opłatą 6 SGD i podziwiać południową i centralną część Singapuru. Dach jest ogromny i na jego przejście zarezerwujcie co najmniej godzinę czasu.

Na wieczorny odpoczynek przy kuflu piwa w najwyższym na świecie browarze udajcie się do

Level 33

Stamtąd będziecie mieli okazję podziwiać centralną marinę Singapuru, która w nocy wygląda oszałamiająco.

panorama-singapuru-noca
Widok na miasto z tarasu browaru Level 33

Ale wracając na ziemię… Przed nami roztacza się niezliczona ilość drapaczy chmur, aż w końcu naszym oczom ukazuje się „syreno-zwierzę”

Merlion,

czyli połączenie głowy lwa z rybim ogonem. Jest to również symbol Singapuru, czyli miasta lwa, od którego pochodzi nazwa: „singa”- lew, „pura”- miasto. Przy Merlionie na pewno warto chwilę zostać – dla zdjęć, dla widoków i dlatego, że to wizytówka tego miasta.

Merlion, Singapur
Merlion, Singapur

Gdy już w pełni zadowolimy się widokiem Merliona, warto przejść się mostem Jubilee, w kierunku Helix Bridge.

jubilee-bridge
Most Jubilee

Helix Bridge został uznany za najlepszą konstrukcję transportową na świecie. Jest on zbudowany na wzór spirali łańcucha DNA.

helix-bridge
Helix Bridge

Po przejściu przez most dochodzimy do Sands Expo Shopping Centre, w którym możemy zobaczyć rzeczy od najdroższych projektantów świata i odsapnąć od wysokich temperatur w klimatyzowanym pomieszczeniu. Co ciekawe (dla mnie trochę śmieszne) w centrum handlowym jest sztuczna rzeka, po której można się przepłynąć gondolą.

sands-expo-shopping-centre
Sands Expo Shopping Centre

Wieczór warto zakończyć przepięknym, bezpłatnym pokazem świateł i fontann Spectra.

Informacje praktyczne o pokazie Spectra:

 • start od niedzieli do czwartku w godzinach: 20 i 21, piątek-sobota: 20, 21 i 22;
 • wstęp bezpłatny;
 • Szczegółowe informacje.

MIEJSKA DŻUNGLA

gardens-by-the-bay
Gardens By the Bay

W drugim dniu naszego 2-3 dniowego zwiedzania Singapuru zaproponowałabym spacer po Gardens By the Bay. Wycieczkę zaczniemy od okolicy znanej z poprzedniego dnia, ale tym razem przedstawiającej niesamowitą roślinność klimatu tropikalnego. Tym razem udamy się do

Gardens By the Bay.

gardens-by-the-bay-mapa
Mapa parku By the Bay, źródło: http://www.gardensbythebay.com.sg/en.html

Park oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Wszystkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Gardens By the Bay. Myślę, że w trakcie 2-3 dniowego zwiedzania ciężko będzie je wszystkie zobaczyć. Wejście do parku jest bezpłatne, płatne są jedynie bilety do trzech kopuł opisanych poniżej. Zlokalizowany w centrum miasta, z dogodnym dojazdem park, jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji. Oszałamiający widok robią na nas Super-trees (super-drzewa), które zostały pięknie wbudowane w miejską dżunglę. Wielkie drzewa, oprócz ciekawego wyglądu mają również ekologiczne zastosowanie. Dostarczają wodę deszczową, nawadniając park, a także dzięki panelom słonecznym dają nam możliwość bezpłatnego oglądania świetlnych pokazów nocnych. Jeśli mamy ochotę możemy przejść się kładką OCBC Skyway, która mieści się na wysokości 22 metrów nad ziemią, znajdującą się między super-drzewami. Koszt takiego spaceru to 8 SGD. Jednak trzy najciekawsze punkty zwiedzania tego parku to:

 • Flower Dome;
 • Cloud Forest;
 • Floral Fantasy- otwarzony w kwietniu 2019 roku.

Flower Dome

Flower Dome w Gardens by the Bay
Flower Dome w Gardens by the Bay- wystawa tulipanów

Planując w trakcie kilkudniowego pobytu odwiedzenie kopuł musicie przeznaczyć na nie co najmniej 3-4 godziny. Koszt biletów do Flower Dome i Cloud Forest to 28 SGD. Bilet wstępu ważny jest jeden dzień. W Flower Dome możemy podziwiać różnorodną roślinność, m.in. z klimatów półpustynnych, a także tymczasowe wystawy (ja byłam na wystawie tulipanów).

flower-dome-tulipany
Wystawa tulipanów w Flower Dome

Cloud Forest

cloud-forest-3
Tarasy widokowe w Cloud Forest

Wchodząc do Cloud Forest w pierwszym momencie poczujemy przyjemny chłód i ukazujący się naszym oczom ogromny wodospad. Po dłuższym czasie chłód może nam przeszkadzać, więc radzę wziąć bluzę lub kurtkę na wycieczkę. Całość znajduje się w szklanej kopule, w której unosi się mglista chmura, stąd nazwa tego miejsca.

Cloud Forest w Gardens by the Bay
Cloud Forest w Gardens by the Bay, Singapur

Floral Fantasy

floral-fantasy
Sufit z kwiatami w Floral Fantasy

Jest to atrakcja otwarta w kwietniu 2019 roku. Najmniejsza z kopuł, znajdująca się w pobliżu wyjścia do metra (MRT). Koszt standardowego biletu to 20 SGD. Narazie nie ma możliwości kupienia biletów na 3 kopuły. Floral Fantasy jest najmniejsza spośród wszystkich kopuł. Całość można przejść w 10 minut, a jedną z ciekawszych atrakcji jest wirtualny spacer po Gardens By the Bay. Przesuwające się fotele, pryskająca woda i unoszący się zapach kwiatów mogą was przyprawić o delikatne zawroty głowy.

floral-fantasy-wodospad
Główna i jedyna droga w Floral Fantasy

Park wodny dla dzieci

2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru wiąże się z napiętym planem wycieczki. Jeśli miasto będziecie zwiedzali z dziećmi, wspaniałym miejscem na odpoczynek jest park wodny z planem zabaw. Dla starszych uczestników znajduje się tam miejsce w cieniu, a także klimatyzowana kawiarnia.

gardens by the bay singapur
Park wodny w Gardens By the Bay

Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer wzdłuż zatoki. Połączenie roślinności i nowoczesnej architektury miasta zrobi na was ogromne wrażenie.

singapore-eye
Widoki z drogi prowadzącej do Marina Barrage

Drogą tą dojdziemy do jednego z hawker-ów, serwujących słynne Satay-e. Są to szaszłyki mięsne, podawane z ciasteczkiem ryżowym i dipem orzechowym.

satay
Satay by the Bay

Po krótkiej przerwie i posileniu się smacznym jedzeniem, idąc dalej dojdziemy do

Marina Barrage.

marina-barrage
Widok na panoramę miasta z Marina Barrage

Z tego wzgórza będzie mogli podziwiać nie tylko panoramę miasta, na czele z trzema wieżami , ale również potężne kontenerowce, sunące powoli po wodzie. W weekend często na niebie widoczne są kolorowe latawce, bo Marina Barrage, to jedno z bardziej wietrznych miejsc Singapuru.

Nacieszeni widokiem, ale mający jeszcze siły możemy wrócić do Gardens By the Bay w poszukiwaniu rzeźb. Jedną z ciekawszych jest leżące niemowlę.  Do rzeźb możemy dojść uroczym mostkiem z widokiem na super-drzewa.

mostek-gardens-by-the-bay
Mostek w Gardens By the Bay

Jedna z największych rzeźb leżące niemowlę ma 9 metrów długości i 3 metry wysokości. Na terenie parku do odkrycia jest dużo więcej rzeźb, zainteresowanych odsyłam tutaj.

planet-marina-bay-the-bay
9 metrowa rzeźba przedstawiająca niemowlę, syna jej twórcy – Marc Quinna

Prawdopodobnie dobiegła już wieczorowa pora, więc możemy położyć się na wygrzanej słońcem ziemi i podziwiać pokaz światła i dźwięku.

Informacje praktyczne o pokazie Garden Rhapsody:

Gardens by the Bay, Singapur
Gardens by the Bay, Singapur

PRZEPIĘKNA NATURA LUB NOWOCZESNE OBLICZE SINGAPURU

Do wyboru: Botanic Garden lub Sentosa

Zdecydowanie będąc 2-3 dni w Singapurze wybrałabym

Botanic Garden.

Botanic Garden
Botanic Garden, Singapur

Propozycja mniej luksusowa niż Marina By the Bay, ale bardzo przyjemna i urokliwa. To właśnie tutaj zobaczyłam pierwsze żółwie w naturalnym środowisku, a także czarnego łabędzia oraz gekona. Jest to też miejsce, gdzie możecie spokojnie poleżeć na trawie i urządzić piknik w otoczeniu pięknej przyrody. Jednak jeśli chcecie zwiedzić park w całości to lepiej od razu ruszać z mapką na wycieczkę. Park jest bezpłatny, jedynie wejście do National Orchid Garden jest płatne 5 SGD. Jest tam sporo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

botanic-garden-mapa
Mapa Botanic Garden, źródło: https://www.nparks.gov.sg/sbg

Znajdziecie tam przepiękną roślinność, z wysokim prawdopodobieństwem spotkacie gekona czy wiewiórkę, ujrzycie oczka wodne, palmy i amfiteatr, w którym odbywają się koncerty „pod chmurką”. Tam też znajduje się pomnik Chopina ze swoją muzą, ufundowany przez polską rodzinę.

chopin-botanic-graden
Pomnik Chopina, Botanic Garden

Wchodząc wejściem ze stacji MRT Botanic Garden, a planując dotarcie do parku Orchidei, musimy przeznaczyć ok. 40-50 minut. Droga jest jednak warta wysiłku, a zwieńczeniem wycieczki będzie przepięknie zagospodarowany park Orchidei.

botanic-garden-roslinnosc
Wejście do parku Orchidei

W parku botanicznym atrakcje znajdą również najmłodsi. Linowy most, labirynt, wodospad i domek na drzewie, będący marzeniem z dzieciństwa większości z nas, to tylko część propozycji dla dzieci.

Botanic-children-garden
Plac zabaw w Botanic Garden

W parku do odkrycia jest również most nad koronami drzew, las równikowy, park etnobotaniczny, wiele rzeźb i uroczych zwierzątek.

gekon
Gekon

SINGAPUR W PIGUŁCE, czyli SENTOSA INSLAND

palawan-beach
Palawan Beach

Jeśli natomiast jesteście wielbicielami palm, klimatycznych barów przy plaży i interaktywnych atrakcji, to warto w 2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru wpleść Sentosę. Można ją kochać lub nienawidzić. Wspominałam już o niej na blogu, bo nie byłoby jej, gdyby nie ludzkie ręce i miliony dolarów, które zostały w nią zainwestowane. Sentosa w języku malajskim oznacza „spokojny i cichy”, podobno kiedyś taka była, dziś już nie jest i myślę, że doskonale oddaje to „urok” całego miasta.

Dlaczego Sentosa to Singapur w pigułce?

 • bo jest sztuczna;
 • nafaszerowana technologią;
 • doskonale z niej widać kontenerowce, dzięki którym Singapur jest jednym z największych portów przeładunkowych;
 • przygotowano na niej nieskończoną ilość atrakcji;
 • jest nastawiona na biznes;
 • działa jak prężnie rozkręcona firma.

Dojazd na Sentosę

Na Sentosę dostaniemy się autobusem RWS (dojazd do pierwszej stacji), kolejką torową (Sentosa Express), ewentualnie kolejką linową. Kolejka torowa ma 3 stacje, na każdej z nich oferując nam inne atrakcje. My wycieczkę rozpoczniemy od końcowej stacji. Wysiądziemy przy Palawan Beach, na której znajduje się most linowy z wieżą widokową oraz park wodny „Pirat” dla najmłodszych (aktualnie zamknięty).

most-na-palawan-beach
Most linowy, prowadzący na wieżę widokową, Palawan Beach

Jeśli wybierzemy dojazd kolejką linową, to musimy dostać się do centrum handlowego Harbour Front.

cable-car
Kolejka linowa na Sentosie

Informacje praktyczne dotyczące kolejki:

 • trasa wycieczki: Harbour Front -> Mount Faber Park -> Sentosa (RWS) -> Siloso Beach -> Sentosa (RWS) -> Harbour Front/Mount Faber Park;
 • koszt 35 SGD;
 • czas: ok. 3-4 godzin, na stacjach można wysiąść i zwiedzać.

Widoki z kolejki zapierają dech w piersiach. Możemy zobaczyć Universal Studio, ogromny park wodny, port ze statkami, część centrum miasta, a także plaże na Sentosie.

widok-z-kolejki-linowej
Widok z kolejki linowej, na port i miasto
resort-world-sentosa
Widok z kolejki linowej, na Universal Studio i park wodny

Propozycja kolejki linowej jest ciekawą opcją na parogodzinną wycieczkę. Kolejka dowozi nas również do Siloso Beach, skąd możemy udać się na Siloso Skywalk i dotrzeć do Fortu Siloso, który jest ciekawą atrakcją dla małych i dużych turystów. Do obu atrakcji można dotrzeć pieszo, półgodzinny spacer z plaży Palawan. Widoki z Siloso Skywalk są wspaniałe. Bujna roślinność, tętniące życiem miasto, a także z pozoru spokojna plaża, wzdłuż której znajdują się bary.

siloso-skywalk
Siloso Skywalk
siloso-beach-z-mostu
Widok na Siloso Beach, z mostu Skywalk
fort-siloso
Żołnierze w Forcie Siloso

Co jeszcze możemy zwiedzić na Sentosie?

 • Universal Studio, czyli moc atrakcji dla małych i dużych (wycieczka co najmniej kilkugodzinna);
 • Madame Tussauds, czyli muzeum figur woskowych;
 • Trick Eye Museum, czyli figle, które płatają ludzkie oczy;
 • Sentosa Merlion, czyli symbol Singapuru na Sentosie;
 • S.E.A Aquarium, czyli podwodny świat w wielkim akwarium;
 • kasyna, pola golfowe i niezliczone ilości barów i restauracji.

Jeśli dla kogoś to wciąż mało atrakcji, Sentosa przygotowała również możliwość wypróbowania sportów ekstremalnych jak skoki na bungee, zjazd na linie zawieszonej nad wodą, czy pływanie na sztucznej fali.

Jednak wracając do zaproponowanej przeze mnie wycieczki, wrócić z Fortu Siloso możemy kolejką linową lub na pieszo do stacji RWS. Ciekawą opcją jest powrót Jungle Trial, który jest namiastką tropikalnej dżungli. Przy stacji RWS koniecznie zrób zdjęcie z  największym Merlionem w Singapurze, do którego paszczy można wjechać windą.

merlion-rws
Merlion na Sentosie

Zwieńczeniem dnia niech będzie wieczorny pokaz sztucznych ptaków (nafaszerowanych elektroniką jak cała wyspa).

Informacje praktyczne o pokazie Crane Dance:

 • start codziennie o 20;
 • wstęp bezpłatny;
 • lokalizacja: Resorts World Sentosa.
Nocny pokaz świateł na Sentosie
Nocny pokaz świateł na Sentosie

Krótki poradnik turystyczny:

 • zawsze miejcie ze sobą: wodę, parasol i okulary przeciwsłoneczne;
 • ubierzcie się wygodnie i lekko;
 • nie żałujcie kremów z filtrem;
 • toalety wszędzie są bezpłatne i jest ich sporo;
 • jeśli macie dziecko: zabierajcie strój do pływania (w wielu miejscach są parki wodne);
 • trzymajcie aparat fotograficzny pod ręką – gekony szybko uciekają 🙂

Co jeszcze musicie zrobić w trakcie 2-3 dniowego zwiedzania Singapuru?

 • zjeść obiad w jednym z hawker centre;
 • wypić kopi ze skondensowanym mlekiem;
 • przeżyć upał (to na pewno się uda), ulewę i wychłodzenie w klimatyzacji;
 • przejść obok stoiska z durianem;
 • rozpoznać przynajmniej trzy różne nacje, wyznawców różnych religii;
 • znaleźć jak najwięcej zakazów.

Jeśli mielibyście pojechać lub już odwiedziliście Singapur, która część miasta podoba Wam się najbardziej?


23 Replies to “2-3 dniowe zwiedzanie Singapuru”

 1. Singapur ma tę zaletę, że łączy nowoczesność, niesamowitą architekturę, z miejscami z piękną roślinnością. To zawsze tworzy ciekawą kombinację 🙂

  1. To prawda, kombinacja jest dość nietypowa, przez to urzekająca 🙂

 2. Bardzo miło wspominam Singapur (pomimo 35 stopni w cieniu) !!! 🙂 Z przyjemnością tam jeszcze wrócę, być może nawet niedługo.

  1. Super, miłego wypoczynku w Singapurze 🙂

 3. Miałam okazję pojechać do Singapuru (mieszkali tam znajomi) i zwiedzić to ciekawe miasto, ale z niej nie skorzystałam. Znajomi wyjechali, okazja przepadła… 🙁 Z tego co pamiętam główną przeszkodą okazała się cena biletów. Oczywiście dzisiaj żałuję. Tak bywa, mówi się trudno…

 4. To miejsce wygląda obłędnie! Tak jak wspomniała Olka, Singapur łączy nowoczesność i tradycję, co w ich przypadku wychodzi świetnie.

 5. Zdjęcia zamieszczone na blogu pokazują iście rajskie krajobrazy tego pięknego miasta – państwa. Więcej fotek z życia w Singapurze.

 6. Chciałabym kiedyś wybrać się do Singapuru, właśnie tak na 2-3 dnia, a potem polecieć z Singapuru gdzieś gdzie jest bardziej kameralnie – i już na dłużej. Pozdrawiam.

 7. Będę w przyszłym tygodniu w Singapurze, już się nie mogę doczekać 🙂 Wpis bardzo pomocny! Jedno pytanie: czy w Singapurze mamy zakaz fotografowania czegoś? Zakazów? Świątyń? Czy jeśli jest to jest wyraźnie oznaczony?

  1. Cześć, udanego wyjazdu 🙂 Jeżeli jest zakaz fotografowania czegoś to jest to wyraźnie oznaczone (takich zakazów jest niewiele), wszystko inne możecie fotografować do woli. Przyjemności!

 8. Witaj
  Będziemy za trzy tygodnie w Singapurze, później Malezja. Mam pytanie jesli mozna, wylot na langkawi mamy z johor bahru, czy duzy problem jest przedostac się z Singapuru?

  1. Witam, jak wygląda podróż z Singapuru do Johor Bahru, jedną z tańszych opcji pisałam tutaj: http://zycienarowniku.pl/jak-zamknieto-nas-w-zlotej-klatce-indonezyjska-wyspa-bintan/.
   Możliwości dostania się do Malezji jest kilka, ale niestety drogą lądową czekanie na granicy jest nieuniknione. Wszystko zależy od dnia i godziny w jakich będziecie przekraczali granicę? W najlepszej sytuacji to niecała godzina drogi 🙂
   Udanego urlopu!

 9. Witam.
  Ilona swietny poradnik!
  Bede w Singapurze od 18 do 27 wrzesnia 2019. Glownym celem podrozy jest Formula 1, ale oczywiscie bede chcial zwiedzic miejsca o ktorych wspomnialas. Bede z zona i 11 letnia corka mysle o wynajeciu samochodu ale nie moge znalezc porad odnosnie poruszania sie samochodem np oplaty za parkingi itp. Nie mam jeszcze zakwaterowania, bede wdzieczny za info gdzie mozna wynajac hotel w rozsadnej cenie.
  Pozdrawiam serdecznie Mariusz

  1. Witam!
   Cieszę się, że poradnik się przyda, zajrzyj również w inne posty: http://zycienarowniku.pl/ile-kosztuja-wakacje-w-singapurze/ i http://zycienarowniku.pl/top-10-darmowych-atrakcji-singapuru/
   Nigdy nie nocowałam w SG w hotelu, ale szukałabym na booking.com z wysoką oceną i w dobrej lokalizacji (najlepiej blisko stacji metra). Jeśli chodzi o wynajem i poruszanie się autem po SG to dość spory wydatek i raczej mało opłacalny. Komunikacja miejska i taksówki są tanie i wygodne. Parkingi w mieście są bardzo drogie, a miasto jest na tyle niewielkie, że wszędzie dojedzie się metrem, czy taksówką (Grab-em), co wyjdzie Wam taniej niż wynajem auta na ten okres…
   Pozdrawiam i życzę udanej wycieczki!

 10. Dzięki za świetny poradnik! Chętnie zobaczyłbym Singapur. Na fotografiach miasto szczególnie zachwyca w nocy 🙂

  1. Oj tak- w nocy jest tutaj przepięknie 🙂 Choć zrobienie dobrego zdjęcia nocą wciąż stanowi dla mnie problem 😉
   Pozdrawiam

 11. Alez to byl piekny spacer ramie w ramie z Toba! Obiecalismy sobie, ze wrocimy jeszcze do Singapuru i wrocimy, to pewne, a wtedy bede z przyjemnoscia isc Twoim tropem ☺️

  1. Karola, wtedy to mam nadzieję, że pójdziesz ramię w ramię ze mną, nie tylko z moim wpisem 🙂
   Pozdrawiam

 12. Świetny przewodnik! 🙂

  1. Dziękuje 🙂 Może warto skorzystać ?:)

 13. Singapur wspominam dobrzez choć to niezbyt tanie miasto. Gardens by the Bay podobały mi się z a najbardziej wieczorne Supertree Groove, czułam się jak na planie Avatara. Jedzenie bardzo różnorodne i smaczne. Jedyne czego tam jakoś nie pokochałam i nie próbowałam to te centra rozrywkowe i tematyczne.

 14. Lecę do Singapuru już jutro, co prawda służbowo, ale zostaję 2 dni dłużej i zamierzam pozwiedzać właśnie drogą wskazaną przez Ciebie. Mam nadzieję zobaczyć dużo i przywieźć masę ciekawych wspomnień oraz zdjęć. Dziękuję za fajny poradnik 😁 Aga

  1. Super, miłego zwiedzania 🙂

Dodaj komentarz